Solidaarsusprojekt rahupeaceмир
Rahupeaceмир eesmärk on aidata kaasa salliva, hooliva ja solidaarse ühiskonna kujundamisele läbi erineva keele- ja kultuuritaustaga noorte lõimumise ning dialoogi soodustamise. Selleks korraldame avalikke (veebi)üritusi, kus kajastame noorte (16-26) jaoks olulisi teemasid ja kuhu kutsume kaasa mõtlema ja arutlema erinevate elualade esindajaid pealinnast ja mujalt Eestist.
Lõimumistegevuste planeerimise ja läbiviimise käigus paneme muuhulgas rõhku PACE meeskonnaliikmete isiklikule arengule ja kompetentside kasvule. Selle tulemusel suureneb meeskonnatunne ja paraneb koostöö tiimiliikmete vahel, see omakorda lihtsustab ühiste eesmärkide poole püüdlemist. Projekti kulgu aitab konsultandina suunata kodanikuühiskonna ekspert Maris Jõgeva.
Projekt algas 2021. aasta jaanuaris ja kestab 12 kuud.
Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist.
• 30.03.2021
• FB Live
• Veebiarutelu
• 70 vaatajat lives
MIS TOIMUS?
Rahuorganisatsioon PACE kutsus kõiki tallinnlasi veebiarutelule “Kas Tallinnas on hea elada?” Sündmuse fookuseks oli Tallinna linnaruum ja heaolu linnas elades. Veebiarutelu jooksul leidsime vastuseid küsimustele, kas Tallinnas on hea elada; millist linna noored inimesed vajavad ja kuidas me üheskoos Tallinna inimesesõbralikumaks muuta saame. Nendel teemadel vestlesid moderaatorina Diana Lokotar, Tallinna linnavalitsuse esindaja Vladimir Svet, linnastrateeg Pärtel-Peeter Pere, linnauuringute ja -planeerimise õppejõud Andres Sevtsuk ja Eesti Noorteühenduste Liidu asejuht Elizaveta Cheremisina.
• 29.04.2021
• FB live
• Veebiarutelu
MIS TOIMUS?
Rahuorganisatsioon PACE kutsus kõiki veebiarutelule “Kuidas noori kriisi ajal toetada?”
Sündmuse keskmes olin Eesti noorte heaolu ja nende toetamine kriisi ajal. Kohtumise jooksul otsisime ühiselt vastuseid küsimustele, millised noortega seotud väljakutsed on just kriisi jooksul üles kerkinud; kuidas hoida kontakti kui füüsiline kokkusaamine pole ohutu; ja milliseid võimalusi on noorte kaasamiseks ühiskonnaellu piirangute kiuste.
Nendel teemadel vestlesid moderaator PACE’st, noorsootöötaja, vaimse tervise asjatundja, õpetaja ja gümnaasiuminoor.