Stories Untold / Rääkimata lood

STORIES UNTOLD / RÄÄKIMATA LOOD

Projekti jooksul oome 8 lühidokumentaalfilmi pagulastest ja rändetaustaga inimestest Eestis, kes räägivad enda isiklikest kogemustest. Filmid on tehtud noortele ja noorte poolt ning linastuvad vähemalt 20 koolis üle Eesti. Iga filmiõhtuga kaasnevad rändeteemalised arutelud koos õpilaste, filmide tegelaste ning võimaluse korral ka valdkonna ekspertidega. Juulis 2021 korraldame Tallinnas kohaliku filmifestivali, mille jooksul näitame ka teiste autorite rändeteemalisi dokumentaalfilme.

Tegevust toetab MTÜ Mondo projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil” raames, mida kaasrahastavad  Euroopa Komisjon ja SA Kodanikühiskonna Sihtkapital. 

PROJEKTI ÜLEVAADE

MIKS?

Eesti ühiskond suhtub nii pagulastesse kui üldiselt rändetaustaga inimestesse tihti sallimatult ja võõristavalt. Sallimatuse põhjuseks võib olla see, et inimestel puudub isiklik kontakt ja sügavam arusaam sellest, miks rändetaustaga inimesed siia tulevad ning mida nende jaoks uue ühiskonnaga kohanemine tähendab. Väärarusaamad viivad negatiivsete stereotüüpide ja üldistamiseni, mida omakorda võimendavad sotsiaalmeedia ja poliitilised arutelud.

Lühiülevaate projekti kohta leiad siit.

Kas soovid rohkem teada noorte suhtumisest rändesse? Leia MTÜ Mondo ja mõttekoja Praxise koostöös läbiviidud uuring siit.

 

KUIDAS?

Projekt “Stories Untold” ehk “Rääkimata lood” toob rändajate isiklikud kogemused dokumentaalfilmide ja ürituste kaudu noorteni Eesti erinevates paikades.

Meie filmid ja üritused suurendavad solidaarsust ja loovad sidemeid mõlema poole noorte seas, aidates kaasa kogu elanikkonna avatuma  mõtteviisi ja hoiakute kujundamisele.

ÜLESKUTSE

FILMITEGIJAD

ALEX TERVINSKY

Rakvere / Eesti

LINDA MARIA SAAR

Itaalia / Eesti

ANNA-MARIA PROKOFJEVA

Tallinn / Eesti

BARAN ISMAIL ULAS

Tallinn / Eesti / Türgi

BEHNAM BAKHTIARI

Tartu / Eesti / Iraan

DARJA DOVBÕŠ

Tallinn / Eesti

JOHANNA MÄGIN

Tallinn / Eesti

EDUARD EMANUEL LEAHU

Tartu / Eesti / Brasiilia

HELEN VAAKS

Tallinn / Eesti

MARIA NAULAINEN

Tallinn / Eesti

KAROLIINA VARRET

Rakvere / Tallinn / Eesti

PONO WEIMER

Hawaii / Tartu / Eesti

PAULIINE PÕLDMAA

Tallinn / Eesti

LEELE JÜRJEN

Tartu / Tallinn / Eesti

MENTORID

KERSTI UIBO

Dokumentaalfilmide režissöör ja operaator

Tallinn / Eesti

EDINA CSÜLLÖG

Filmirežissöör ja produtsent

Luhamaa / Eesti / Ungari

CARLO A. CUBERO

TLÜ Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent

Tallinn / Eesti / Puerto Rico

M.MOJTABA H.DAVIJANI

Fotograaf ja filmirežissöör

Tallinn / Eesti / Iraan

BIRGIT PODELSKY

Mentor

Tallinn / Eesti

ROBERT LY

Filmirežissöör

Tallinn / Eesti / Prantsusmaa

TUSHAR PRAKASH

Filmirežissöör ja monteerija

Tartu / Eesti / India

PROJEKTI MEESKOND

NORA

Projektijuht

MARIA

Koordinaator

HARDI ROSUM

Vabatahtlik

SILVIA TERAS

Vabatahtlik

Liitu meiega!

ÜRITUSED

WELCOME TO STORIES UNTOLD 

Rääkimata lood/Stories untold avaüritusel osales 23 inimest: 13 filmitegijat, 7 mentorit ja 3 tiimiliiget. Osalejad tutvustasid ennast ja põhjuseid, miks nad projektis osaleda soovivad. Kristina Kallas tegi põneva ülevaate migratsioonist rahvusvahelisel tasandil. Üritus toimus Zoomis.

BOOTCAMP NR. 1

Rääkimata lood/Stories untold esimeses Bootcampis osales 29 inimest: Tartus kohapeal 12 ning Zoomi kaudu üle Eesti veel 17.

Päeva jooksul andsid erineva rändetaustaga mentorid ülevaate oma migratsioonikogemusest ning Kersti Uibo tegi töötoa dokumentaalfilmi kohta. Osalejad põrgatasid oma ideid ning jagunesid paaridesse. Päeva lõpuks olid kõigil olemas ideed, mida edasi arendada.

Loe blogiartiklit siit.